- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Društvo
16. 07. 2025.
12:33 >> 12:33
JPMD: Nabavka ronilačke opreme i angažovanje dva ronioca domaćinski potez
Iz Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom ističu da nema prostora za kritike što su se odlučili za nabavku ronilačke opreme vrijedne manje od 20.000 eura, jer su ustvari napravili dobar poslovni potez, pa će ubuduće umjesto angažovanja spoljnjih izbođača radova, prvenstveno u Luci Budva, koja je sada u državnom vlasništvu, imati sopstveni kadar. Na ovaj način će napraviti uštede na godišnjem nivou, a u isto vrijeme jačati efikasnost i funkcionalnost javnog sektora.
Kako navode u saopštenju, posljednjih dana izazivaju se vještačke kontroverze - ovog puta zbog nabavke ronilačke opreme vrijedne manje od 20.000 eura.
"Umjesto da se podrži domaćinsko poslovanje koje donosi višestruke uštede za državu, stvara se negativan narativ - jer očigledno, kada se Javno preduzeće ponaša odgovorno, to nekima i dalje izgleda “nekarakteristično”. Tačno je, prvi put u 33 godine postojanja, preduzeće nabavlja ronilačku opremu, ali prvi put postoji i potreba, jer danas Javno preduzeće ima sopstveni kadar osposobljen za obavljanje tih poslova. Zaposlili smo dva sertifikovana ronioca, opremili ih savremenom opremom i preuzeli održavanje podvodne infrastrukture - prije svega u Luci
Budva, koja je vraćena pod državnu kontrolu", navode u saopštenju.
Umjesto da angažuju spoljne izvođače po višestruko većim cijenama, odlučili su se za racionalan i dugoročno održiv model. Time će se, kažu, uštedjeti značajna sredstva na godišnjem nivou, a u isto vrijeme jačati nezavisnost, efikasnost i funkcionalnost javnog sektora.
"To je konkretan primjer kako se državnom imovinom može i mora upravljati domaćinski, ali danas kada se štedi - nekima je to neprihvatljivo. Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore više nije bankomat za podobne, kao što je bilo protekle tri decenije. Danas je to institucija koja donosi konkretne rezultate, štiti državne resurse i doprinosi budžetu. I koliko god to nekima bilo strano ili “nekarakteristično”, nastavićemo upravo tim putem", navode u ovoj javnom preduzeću.
Коментари0
Остави коментар