- Hronika
- Montesong
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Svijet
25. 10. 2024.
19:46 >> 19:46
Čitaj mi:
od 1. novembra
Francuska ponovo uvodi kontrole na kopnenim granicama
Putnici koji će ulaziti u Francusku od 1. novembra 2024. moguće je da će se suočiti sa redovima, jer ova zemlja ponovo uvodi interne kontrole na granicama.
Kako je objavljeno na sajtu Schengen News, svi koji u Francusku budu ulazili iz Belgije, Luksemburga, Španije, Švajcarske, Njemačke i Italije moraće ponovo da prolaze kontrolu. Posebno je na duge redove upozorena Italija.
Stručnjaci za putovanja upozorili su da će odlaganje graničnih kontrola, koje počinje sljedećeg mjeseca a završava se 20. aprila 2025. posebno pogoditi francuske susjedne države.
Pozivajući se na terorističke prijetnje i zabrinutost zbog nelegalnih migracija, Francuska je obavijestila Evropsku komisiju u vezi sa ponovnim uvođenjem graničnih kontrola sa gore navedenim zemljama, što je mjera koju zemlja stalno produžuje od 2014.
„Ozbiljne prijetnje po javnu politiku, javni red i unutrašnju bezbjednost koje proizvode terorističke aktivnosti na visokom nivou, rastuće prisustvo kriminalnih mreža koje se bave nelegalnim migracijama i krijumčarenjem, i porast migracija utiču na rizik od infiltracije radikalnih individua“, navodi se u francuskom obavještenju poslatom Evropskoj komisiji.
Francuska, Belgija, Luksemburg, Španija, Švajcarska, Njemačka i Italija su dio Šengenske zone, tako da njihovi građani neće prolaziti granične kontrole unutar zone EU slobodnog putovanja.
Prije Francuske, unutrašnje kontrole uvela je Njemačka, koja je članica EU, i Norveška koja to nije.
Коментари0
Остави коментар