D.B.

24. 10. 2024. 08:23 >> 08:55

vučević dominirao

Dabl - dabl Vučevića u porazu Čikaga

Čikago Bulsi poraženi su od Nju Orleana na gostovanju u "Smuti King centru" na startu NBA sezone 111:123.

Izjednačena utakmica a ključni trenutak utakmice desio se u trećoj četvrtini. Domaći tim je u tom periodu postigao 36 poena naspram 25 poena Bulsa.

Naš Nikola Vučević imao je dabl - dabl učinak, 21 poen uz 11 skokova a imao je i jednu asistenciju za 31 minut na terenu.

Zak Lavin je ubacio 27 poena, uz pet uhvaćenih lopti i tri dodavanja.

Kod Nju Orleansa odličnu partiju pružio je Brendon Ingram sa 33 poena, a pratio ga je Si Džej Mekolum sa 23 koša.

Los Anđeles Klipersi su posle produžetka na svom parketu izgubili od Finiksa 113:116. Kevin Djurent je na 21 sekund prije kraja pogodio za 103:103, a Džejms Harden u posljednjjoj sekundi promašio za pobjedu Klipersa.

U produžetku je proradio Bredli Bil, da bi Harden postao totalni tragičar domaćina jer je pogodio samo jedno od dva bacanja na 4,1 sekund prije kraja (113:114), a Jusuf Nurkić sa penala postavio konačan rezultat. Imao je domaćin tri sekunde da proba trojkom da se spasi i možete nasluti da je Harden zabrljao i taj napad izgubivši loptu.

Djurent sa 25 (7 skokova), Bredli Bil sa 24 (9 skokova) i Devin Buker sa 15 (4/5 za tri) predvodili su Finiks do trijumfa, Harden sa 29 poena (12 skokova, 8 asistencija) predvodio je Kliperse, Ivica Zubac je dodao 21 koš uz devet skokova.

Orlando je lako izašao na kraj u derbiju Floride protiv Majamija u gostima. Paolo Bankero je dominirao sa 33 poena i 11 skokova, Franc Vagner je dao 23, dok je Geri Heris sasuo šest trojki za Medžik koji je vodio i sa 32 poena u drugom poluvremenu.

U meču koji je odigran u Teksasu, u trijumfu Šarlota, sjajan je bio Lamelo Bol sa 34 poena, uz njega i Tre Man sa 24. Sa druge strane Roketsi su igrali na krilima Halperina Šenguna, najkorisnijeg igrača utakmice sa 25 poena i 18 skokova, kao i najefikasnijeg u poraženom sastavu Džehlena Grina, koji je utakmicu završio sa 28 poena.