S.V.

02. 10. 2024. 19:51 >> 21:10

REMI JEZERA I BOKELJA

Nula u Tuzima, Mornar se pomjerio sa dna, preokret Jedinstva

Dečić i Sutjeska su igrali bez golova u Tuzima, u derbiju 10. kola. Mornar se probudio i slavio protiv Otranta 2:1 za bijeg sa dna, dok je Jedinstvo u goleadi bilo bolje od Arsenala na svom terenu 3:2.

U Tuzima su i jedni i drugi imali nekoliko prilika, ali napadači nijesu bili dovoljno koncentrisani, pa se nije mijenjao početni rezultat.

Treba spomenuti da je u nadoknadi drugog dijela ekipi Sutjeske poništen čini se regularan gol Đinovića. Pomoćnik Dalibora Vujisića je podigao zastavicu, a vidi se da igrač Nikšićana nije najbliži golmanu Tuzana.

Mornar se konačno pomjerio sa dna tabele, nakon što je na Trening kampu Fudbalskog saveza savladao Otrant Olimpik 2:1.

Barani su ujedno prekinuli seriju od tri utakmice bez poraza.

Ulcinjski tim poveo je u 12. minutu, kada je Valentin Rudović iskosa sa desne strane poslao loptu u mrežu.

Tim Dejana Vukićevića je vodio sve do posljednjih pet minuta. Prvo je izjednačio Aleksandar Vujačić u 84 glavom nakon kornera.

A onda je drugi trijumf barskom timu donio je Andrija Kaluđerović u 86. minutu.

On je jedan odbitak sa ivice kaznenog prostora pospremio u mrežu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju, takođe nakon preokreta, savladalo Arsenal 3:2 i zabilježilo četvrtu pobjedu ove sezone.

Arsenal je poveo golom Ćetko Manojlović iz jedanaesterca u šestom minutu.

Do kraja prvog dijela Jedinstvo je dominiralo i postiglo tri gola.

Izjednačio je Juković u 18. minutu nakon asistencije Brandaa.

Deset minuta kasnije Korać je rutinski sa desetak metara donio preokret.

Na 3:1 je povisio Arsenije Čepić u 43. minutu, koji je kaznio kardinalnu grešku Manojlovića.

Tivatski tim od 64. minuta igrao je sa igračem manje, nakon isključenja Hulijana Montenegra.

Kordić je u finišu vratio neizvjesnost, ali gosti nisu imali snage za nešto više.

Bez pobjednika i golova završen je duel Jezera i Bokelja.

Duel vodećih timova, Petrovca i Budućnosti na stadionu Mitar Mičo Goliš, odgođen je zbog obaveza podgoričkog omladinskog tima na evropskoj sceni.