06. 10. 2024. 18:57 >> 18:57

La liga

Leva-šou na "Mendisorosi": Het-trik Poljaka za pobjedu Barse

Barselona je na pogon Roberta Levandovskog srušila Alaves na gostovanju 0:3.

Svi golovi i svo uzbuđenje desili su se u prvom poluvremenu, a "glavni glumac" je bio upravo poljski napadač koji je het-trikom za pola sata igre riješio pitanje pobjednika.

S obzirom na poraz od Osasune, ekipa Hanzija Flika nije htjela ništa da prepusti slučaju, pogotovo sa podsticajem dobre igre u Ligi Šampiona gdje su ubjdeljivo slavili protiv Jang Bojsa.

Lamine Jamal i Rafinja su odlično kombinovali, Brazilac je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Međutim brzo je na "Mendisorosi" viđen gol, kada je Rafinja, ovoga puta kao asistent pronašao Levandovskog.

Samo 15 minuta kasnijee isti akteri iste uloge. Odlično kretanje Levandovskog, Rafinja ga je pronašao i bilo je 0:2.

Levandovski je kompletirao het-trik već u prvom poluvremenu, prvi put još od marta 2022. godine, majstorski provukavši loptu pored nemoćnog golmana Antonija Sivere iz teškog ugla.

U nastavku Barselona je mirno kontrolisala tempo, dopuštajući domaćinima da bezuspješno pokušavaju oduzeti loptu dok su oni rutinski kombinovali na sredini terena.

Barselona na oktobarsku pauzu ide kao lider La Lige.