S.V.

27. 10. 2024. 19:51 >> 20:18

ABA LIGA

Povratak na pobjednički put: Budućnost ubjedljiva u Ljubljani

Nakon dva bolna poraza u prethodnih šest dana (Crvena zvezda i Bahčešehir), Budućnost se vratila na pobjednički put - "plavi" su na gostovanju Cedevita Olimpiji pokazali i kvalitet i karakter i uprkos lošem početku, stigli do ubjedljive pobjede 91:71. Podgoričani nakon šest kola u ABA ligi imaju skor 5-1, dok je slovenački tim pretrpio čak četvrti poraz.

U prvih pet minuta meča igralo se na mahove, domaći su poveli 8:3, Budućnost stigla do izjednačenja 8:8, da bi se Cedevita Olimpija prvo odvojila na 12:8, a potom nakon koša Robinsona stekla i dvocifrenu prednost 20:10.

Plus deset domaćin je imao i na ulasku u posljednji minut uvodne dionice, da bi tim Andreja Žakelja do kraja tod perioda smanjio na 26:19.

Druga dionica pripala je Budućnosti, koja je uhvatila prije svega napadački ritam. Nakon koša Ferela "plavi" su izjednačili 28:28, na šest minuta prije odlaska na veliki odmor, da bi ubrzo i Sulajmon svojim prvim poenaima donio preokret 32:30.

Uslijedila je igra koš za koš sve do završnice četvrtine, kada su Kamenjaš i Ferel odveli Budućnost na plus pet - 43:38. Ta razlika bila je i na poluvremenu 46:41.

Na startu nastavka, Slavković trojkom , te Kamenjaš nakon kontranapada donijeli su Budućnosti prvi put dvocifrenu prednost 51:41.

Domaćin je reagovao nakon toga sa četiri poena u nizu, ali bilo je to kratkog daha.

Ferel je trojkom vratio dvicfrenu prednost Podgoričanima 56:45, a u finišu treće dinice se razigrao Sulejmon, koji je sa pet poena u nizu donio ogromnih plus 16 - 68:52.

Na početku posljednje četvrtine domaćin je serijom 8:2 zaprijetio, ali su "plavi" trojkama Tanaskovića i Sulajmona odbili nalet rivala 78:62, na sedam minuta do kraja.

Na nešto malo više od pet minuta prije kraja Ferle je pogodio za plus 20 (82:62), nakon čega se domaćin predao...

Tanasković je predvodio "plave" sa 19 poena, 15 je dodao Rajt, a 14 Ferel.

Kod Cedevita Olimpije istakao se Džonsa, a 13 je postigao Stjuart.

Cedevita Olimpija - Budućnost 71:91 (26:19, 15:27, 13:24, 17:21)

Ljubljana - Dvorana: "Stožice". Gledalaca: 2.127. Sudije: Belošević, Jovčić, Milojević.

Cedevita Olimpija: STJUART 13 (4-3), Robinson10 (2-2), DŽONS 18 (2-2), Radović 6, Nikolić 3 (2-0), Glas, BLAŽIČ 10 (6-6), Gnjidić, Beringer 2, GEBEN 9, Ogbeide, DANEU.

Budućnost Voli: SULEJMON 12, Ilić 6 (2-2), Megi, SLAVKOVIĆ 8, TANASKOVIĆ 19 (3-3), FEREL 14 (2-2), Jovanović 4, Drežnjak, Omić 4, Rajt 15 (6-5), Azubuike, KAMENJAŠ 9 (2-1).