N.R.

05. 10. 2024. 20:54 >> 21:06

regionalna liga

Odluka u posljednjem napadu: Poraz Jadrana u Šapcu

Vaterpolisti Jadrana doživjeli su prvi poraz u Regionalnoj ligi - bolji je bio Šabac u svom bazenu 6:5, u drugom kolu Premijer lige.

Meč je riješen u posljednjem minutu - tačnije 35 sekundi prije kraja kada je odlučujući pogodak postigao Mihailo Repanović i to iz napada sa igračem više.

Novljani su dobro počeli duel - vodili 2:0 i 3:1, a na polovini meča imali su i prednost od 4:3.

Domaćin je u trećoj četvrtini, sa dva vezana pogotka, preokrenuo i prvi put poveo 5:4. Uspjeli su izabranici Vladimira Gojkovića da izjednače na 5:5, ali nakon toga ipak nisu mogli da izbjegnu poraz.

"Teška utakmica kao što smo i očekivali, gostovanje koje je uvijek nezgodno. Imali smo dobro otvaranje utakmice, ali tu polovinu druge dionice nismo iskoristili na pravi način i da se odlijepimo. Loša realizacija igrača više u trećem periodu, nakon toga ušli smo u egal završnicu, jedan gol je presudio. Šabac je odlično odigrao odbranu, sveli su nas na pet golova i zasluženo su slavili" rekao je trener Jadrana Vladimir Gojković.

U sastavu Jadrana po gol su postigli Jovan Vujović, Aleksandar Ivović, Đorđe Lazić, Matija Sladović i Vuk Milivojević.

Dvostruki strijelci za Šabac bili su Ognjen Stojanović i Andrija Korać.

Jadran je na startu takmičenja bio bolji od Mladosti iz Zagreba.