N.R.

21. 09. 2024. 22:59 >> 23:02

LA LIGA

Autogol Kurtoe probudio Real

Real Madrid ne igra onako kako se očekivalo u novoj sezoni ali za sada tim Karla Anćelotija uspjeva da dolazi do pozitivnih rezultata - u 6. kolu La lige pobjeda protiv Espanjola 4:1 i to nakon preokreta.

Opet nije bilo golova u prvom poluvremenu, interesantno je da u nijednoj utakmici ove sezone Real nije postigao gol u prvom dijelu igre.

Prvi su na ovom meču zaprijetili gosti iz Barselone - poveli su u 54. minutu nakon autogola golmana Kurtoe.

Nakon tog gola Real je zaigrao bolje i veoma brzo došao do izjednačenja - Karvahal je poravnao na 1:1 u 58. minutu.

Rodrigo je u 75. minutu donio totalni preokret i najavio pobjedu tima iz glavnog grada Španije.

Nakon toga u strijelce su se upisala i dva najbolja igrača - prvo je Vinisijus pogodio za 3:1 u 78. a potom i Mpabe u 90. minutu sa bijele tačke postavio konačnih 4:1.